Léčba onemocnění prostaty může být úspěšná, ale je nutné reagovat rychle.

Každé z nejčastějších onemocnění prostaty lze léčit, dokonce i rakovinu prostaty, ale pokud budete čekat příliš dlouho na chirurgický zákrok, léky nebo radioterapii, bude úspěšnost léčby výrazně narušena. V případě BPH několik studií potvrdilo, že existuje sekundární úroveň poškození močového měchýře způsobené obstrukcí, po které je úplné zotavení méně pravděpodobné. Pokud se prostatitida stane chronickou, jsou často nutné opakované a dlouhodobé léčebné postupy.

Pravidelná kontrola prostaty umožňuje včasnou detekci ve stadiu, kdy lze nemoci prostaty léčit a provádět preventivní strategie, čímž se snižuje riziko progrese onemocnění. Bylo by dobré kombinovat kontroly prostaty s pravidelnými zdravotními kontrolami, aby bylo možné diagnostikovat další potenciálně nebezpečná onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a diabetes.

Prostata svým způsobem poskytuje klíč k lepšímu celkovému zdraví mužů. U mužů starších 40 let je vhodné provádět každoroční zdravotní prohlídku, která by měla zahrnovat posouzení prostaty, včetně testování PSA. Zatímco jednorázová kontrola PSA poskytuje určité množství informací, pravidelné kontroly jsou informativní, protože ukazují rychlost růstu PSA. Náhlý nárůst PSA je docela podobný blikajícímu světlu na přístrojové desce vašeho auta – říká vám, že něco není v pořádku, což při správném zacházení pomůže předcházet poruchám. Možná budete muset požádat o test PSA, protože lékaři ho zřídka nabízejí z vlastního podnětu. Výsledky si zapište a pravidelně je sledujte.

LÉČBA ONEMOCNĚNÍ PROSTATY – Alternativní léčebné metody

Je zcela určitě vhodné osvojit si zdravé životní návyky, pokud jde o obohacení stravy (ovoce, zelenina, doplňky výživy v přírodě) a aktivní a pravidelné cvičení. Aktivní životní styl byl spojen se sníženými šancemi a rizikem rozvoje kardiovaskulárních chorob a cukrovky. Vaše prostata bude také zdravá, protože existují důkazy, že muži s nadváhou a vyšší hladinou cholesterolu jsou náchylnější k rakovině prostaty. Na druhé straně správná, zdravá a vyvážená výživa obohacená o vysoce kvalitní přírodní složky je dalším klíčovým faktorem v prevenci a léčbě onemocnění prostaty.

BPH je také častější u obézních mužů a chirurgické postupy u obézních lidí jsou mnohem rizikovější než u pacientů s normální hmotností. Nemoci prostaty, stejně jako mnoho jiných nemocí, je lépe předcházet než léčit. Některé potraviny, minerály a vitamíny byly také spojeny jako aspekt prevence možných onemocnění prostaty a byly spojeny jako přispěvatel k jejich rychlé a úspěšné léčbě.

Zinek

Nedostatek zinku je poněkud podivnou příčinou, ale může být zodpovědný za některé problémy s prostatou a impotenci. Je proto důležité do vaší stravy zahrnout dobré zdroje zinku: například maso, ryby, celá zrna, hrách a fazole.

Vitaminy B6, C a E

Je dobře známo, že vitaminy jsou jedním z nejdůležitějších prvků pro správnou funkci organismu a hrají klíčovou roli v léčbě onemocnění prostaty – pro které je obzvláště prospěšné užívat vitaminy B6, C a E. Vitamin B6 pomáhá snižovat chromozomálních zlomenin a tím automaticky snižuje riziko rakoviny prostaty.
Se všemi dalšími zdravotními přínosy má vitamin C pozitivní účinek na prostatu, zvyšuje imunitu a antioxidační aktivitu. Zatímco vitamin E je prospěšný pro krevní oběh a zlepšuje krevní oběh (má protizánětlivé vlastnosti). Všechny tyto vitaminy by měly být přítomny ve stravě a lze je užívat prostřednictvím přírodních doplňků stravy.

Magnézium

Hořčík je spojován hlavně se zdravím kostí a pozitivními účinky na kardiovaskulární systém, tento minerál však v těle vykonává více než 300 biochemických procesů. Studie prokázaly, že další příjem hořčíku je účinný při léčbě mnoha nemocí, včetně nemocí prostaty. Pravidelně a ve zdravém množství hořčík úspěšně pomáhá s problémy se zvětšenou prostatou (BPH), s některými formami prostatitidy, má protizánětlivou aktivitu a zvyšuje léčbu onemocnění prostaty.

Hořčík se nachází v potravinách, jako je špenát, dýňová semínka, mandle, jogurt, avokádo, fíky, banány, a je běžným prvkem v přírodních doplňcích stravy, jako je REGEN50.

Rajčata (antioxidační lykopen)

Předpokládá se, že antioxidanty chrání tělo buněk před rakovinotvornými látkami. Hlavní antioxidanty obsažené v ovoci a zelenině jsou vitamíny A, C a E a lykopen, které lze nalézt v rajčatech. Dva z nejúčinnějších antioxidantů jsou vitamín E a lykopen.

Studie ukázaly, že lidé, kteří jedí hodně rajčat, jsou méně rizikoví, pokud jde o získání určitých typů rakoviny, zejména rakoviny prostaty. Rajčata jsou při zpracování nebo vaření účinnější, protože zahřívání malého oleje pomáhá uvolňovat lykopen z rajčatové kůže a usnadňuje vstřebávání.

Saw palmetto

Rostlina saw palmetto roste v jihovýchodní části USA a bylo prokázáno, že snižuje aktivitu 5-alfa-reduktázy, progresivních faktorů a zánětlivých činidel odpovědných za běžné příznaky BPH. Studie zveřejněná v New England Journal of Medicine varuje a pochybuje o její účinnosti; Mnoho pacientů však uvedlo, že jim tato rostlina pomohla.

Kopřiva

Kopřiva je rostlina, která má dlouhou historii lékařského využití, zejména v Evropě. Po celá staletí používají muži s močovými problémy tuto rostlinu k léčbě onemocnění prostaty, řešení bolesti v pánevním dně, bolesti a močení během močení, jakož i jiné močové problémy. Zklidňuje močové cesty a pomáhá také lidem trpícím prostatickými problémy.

Kopřiva je kromě svých protizánětlivých vlastností také diuretikum, což z ní dělá vynikající prostředek k léčbě problémů souvisejících s prostatou, včetně prostatitidy a zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty (BPH). Tinkturu však lze použít i samostatně, v kombinaci u jiných léků a doplňků přírodní výživy se to může zdát jako zázrak.

Cvičení

Pravidelné cvičení je důležité pro udržení dobrého zdraví a hraje důležitou roli při snižování rizika vzniku mnoha chorob. Nedávná studie provedená ve Spojených státech ukázala, že muži, kteří cvičili pouze 3 hodiny týdně, měli o 70% menší šanci, že budou zasaženi rakovinou prostaty. Cvičení také pomáhá udržovat zdravou váhu, zejména v kombinaci se zdravou výživou.

Tzv. „pivní břicho“, které je charakteristické pro muže s nadváhou, je silně spojeno se zvýšeným rizikem infarktu a mozkové mrtvice. Z tohoto důvodu je nutné provádět mírnou fyzickou aktivitu po dobu nejméně 30 minut, pětkrát nebo vícekrát týdně.

Pamatujte, že cvičení nejenže spotřebovává kalorie, ale také zvyšuje metabolismus až 12 hodin po námaze. Proto je cvičení dvakrát denně obzvláště dobré, pokud se aktivně snažíte zhubnout.

Kouření

Přestože kouření nezpůsobuje okamžité onemocnění prostaty, může vést k rakovině močového měchýře a ledvin, a protože poškozuje krevní cévy, může vést ke snížené erekci a sexuální dysfunkci.

Specializované přírodní produkty

Použití této metody bylo v poslední době na vzestupu kvůli její neškodnosti a účinnosti, pokud jde o problémy s prostatou a erektilní dysfunkci s nízkou až střední intenzitou. Nejoblíbenější specializované potravinové doplňky, které úspěšně zlepšují funkci prostaty a snižují nebo úplně eliminují problém s erektilní dysfunkcí, jsou REGEN50 a REGEN50 STRONG, od známého německého výrobce přírodních potravinových doplňků a krému Nutrilago®.

Také mnoho dalších doplňkových terapií chrání před rakovinou prostaty, ale statistické a srovnávací důkazy k tomu, aby je bylo možné důrazně a sebevědomě doporučit jako formy léčby, chybí. Některé z„ alternativních “terapií jsou obecně založeny na stravě založené na sóji, zeleném čaji, semena meruněk a granátového jablka Pacienti s rakovinou jsou velmi citliví na tzv. „alternativní“ terapie, z nichž mnohé postrádají klinický nebo vědecký základ. V některých případech mohou být některé z těchto alternativních terapií škodlivé, protože by mohly být v rozporu s léky, které již předepisují vaši lékaři. Proto je důležité před zahájením jakékoli alternativní terapie vyhledat radu od svého lékaře.

 

Přečtěte si více o lécích na prostatu zde je seznam nejlepších přírodních léků na prostatu>