Pokud jde o zdraví mužů, jako komunita si musíme být této problematiky více vědomi a zejména musíme zaujmout proaktivní přístup k tomu, aby se životně důležité zdravotní problémy neodsouvaly do pozadí. Pryč jsou dny, kdy je zdraví mužů tabu a kde se muži stydí diskutovat o důležitých tématech týkajících se jejich zdraví a pohody, jedním z těchto témat je prostata. S pomocí vlivu internetového a farmaceutického průmyslu byl tento společný zdravotní problém seznámen, ale můžeme udělat více? Jednoduchá odpověď zní ANO. Potřebujeme vzdělávat komunitu a svobodně sdílet informace, aby samota a hanba již nepatřily mezi běžné trendy a další obavy mužů, kteří čelí těmto výzvám.

Co je prostata?

Prostatická žláza (z řeckého Prostátēs) je komplexní část mužského reprodukčního systému umístěná nízko v pánvi, mezi močovým měchýřem a konečníkem; částečně obklopuje močovou trubici (močovou trubici), která vede moč z močového měchýře penisem. Funkce prostaty je vylučování mírně zásadité mléčné bílé tekutiny, která obvykle tvoří asi 30% objemu mužského semene vedle spermatu a spermatické tekutiny. Tato tekutina (sekrece z prostaty) hraje ochrannou roli ve výživě spermií na cestě k ženským buňkám vaječníků v děloze a oplodnění. Můžeme tedy dojít k závěru, že jedna ze základních funkcí prostaty úzce souvisí s mužskou plodností. Prostata, jako většina lidských orgánů, se s věkem mění. Mezi nejčastější změny, které lze pozorovat na prostatě a které se obecně začínají objevovat v průběhu čtyřicátých let, patří různé formy zánětu (prostatitida) a známky benigní hyperplazie prostaty (BPH).

Prostata je v přímém kontaktu s močovou trubicí a močovým měchýřem, a proto hraje velmi důležitou roli v plodnosti. Nemělo by se zapomínat, že mnoho lidí to často neodlišuje od sexuality. Je důležité zdůraznit, že problémy spojené s močovými funkcemi, zejména problémy spojené s mužskou erektilní dysfunkcí, mohou často způsobit ztrátu sebevědomí a pocitu mužnosti, což může vést k obavám a strachu, aniž by byly realistické. Pokud se při močení potýkají s problémy nebo máte problémy s prostatou, obraťte se, prosím, na svého lékaře na další vyšetření, jako u jakéhokoli zdravotního problému; prevence je nejlepší lék tím, že přijímá neškodné, specializované, přírodní doplňky stravy, jako je REGEN50.

Anatomie prostaty

Netřeba asi dodávat, že prostatu mají pouze muži. Prostata je žláza velikosti ořechu a nachází se nízko v pánvi, mezi močovým měchýřem a konečníkem. Na zadní straně prostaty jsou dvě malé žlázy známé jako sperma bubliny. Prostata je vyrobena z mnoha drobných gingiválních krémů a jejich kanálů. Jeho první rozšíření se projevuje na začátku puberty a stále roste (obecně) až do chronologického věku 20. Druhá fáze změny prostaty začíná v páté dekádě života, kdy problému s touto žlázou čelí přibližně 35 % mužů.

Močová trubice je součástí prostaty a v této části močové trubice jsou malé otvory, kterými prochází sekrece semenných váčků a spermatu, čímž se kombinuje sekrece z prostaty – spermatu (ejakulace). Jednou ze základních funkcí prostaty je produkce velkého množství tekutiny v semeni. Sekrece prostaty spolu se semennými bublinami chrání a vykonává nutriční funkci cesty spermií k ženské vaječníkové buňce.

Vzhledem k tomu, že močová trubice prochází prostředkem prostaty, mohou mít jakékoli významné změny prostaty (jako je zánět, prostatitida, benigní zvětšení a rakovina) za následek problémy s močením. Zánětlivá onemocnění, jako je akutní prostatitida, možná nejsou překvapivě často charakterizována a pozorována u mladších mužů, zatímco benigní hyperplazie prostaty (BPH) a jiná závažnější onemocnění prostaty se obvykle neprojeví před padesátým rokem žiovta.

 

Neriskujte! – Rozpoznejte příznaky onemocnění prostaty>