Bolest, časté a silné nutkání na močení, pálení a kalná moč… Pokud se potýkáte s těmito příznaky, pravděpodobně máte infekci močových cest. Infekce močových cest jsou po infekcích dýchacích cest v lidské populaci nejčastější. Abyste se těchto problémů zbavili, je důležité rozpoznat příznaky včas a hledat přírodní, ale současně i účinné řešení. Níže se dozvíte, jaký je nejlepší způsob léčby infekcí močových cest.

INFEKCE MOČOVÝCH CEST

Infekce močových cest (UTI) se může vyskytovat v jejích horních i spodních částech – v ledvinách, močové trubici a močovém měchýři. Infekce močových cest může být bolestivá a dlouhotrvající. Mohou nastat i vážné následky, pokud se infekce močových cest rozšíří do ledvin. Infekce močových cest se obvykle objevují, když se bakterie dostanou do močové trubice přes její ústí a dále a začnou se množit v močovém měchýři. Lékaři obvykle léčí infekce močových cest antibiotiky. Můžete však podniknout kroky ke snížení pravděpodobnosti infekce močových cest. Prvním krokem je užívání doplňků stravy, jako jsou REGEN50 a REGEN50 STRONG, u kterých bylo prokázáno, že zvolené přírodní složky zmírňují problémy s močením.

PŘÍZNAKY INFEKCE MOČOVÝCH CEST

Příznaky infekce močových cest jsou u mužů i u žen poměrně podobné, zejména pokud jde o infekce horních cest. Kromě obvyklých příznaků se u mužů může objevit s infekcí močových cest i bolest konečníku. Ženy mohou kromě jiných příznaků s infekcí dolních močových cest pociťovat také pánevní bolest.

Infekce močových cest nejsou vždy doprovázeny příznaky, ale pokud se objeví, mohou zahrnovat:

 • Silná a intenzivní potřeba močit
 • Pocit pálení při močení
 • Časté vylučování malého množství moči
 • Kalná moč
 • Červená, světle růžová nebo hnědá moč
 • Intenzivní zápach
 • Bolest pánve u žen, zejména ve středu pánve a v okolí stydké oblasti.

TYPY INFEKCÍ MOČOVÝCH CEST

Infekce močových cest mohou být u starších dospělých lidí zaměněny také s jinými stavy. Každý typ infekce močových cest může mít za následek příznaky a symptomy v závislosti na tom, která část močového systému je postižena.

Příznaky infekce močových cest při postižení ledvin (akutní pyelonefritida):

 • Bolest v horní části zad a kyčlí
 • Vysoká teplota
 • Horečka a zimnice
 • Nevolnost
 • Zvracení

Příznaky infekce močových cest při postižení močového měchýře (cystitida):

 • Tlak v pánevní oblasti
 • Nepohodlí v podbřišku
 • Časté bolestivé močení
 • Krev v moči

Příznaky infekce močových cest při postižení močové trubice (uretritida):

 • Pocit pálení při močení
 • Výtok

INFEKCE MOČOVÝCH CEST U MUŽŮ

Většina infekcí močových cest je způsobena bakterií Escherichia coli (E. coli), která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Bakterie vstupuje do močové trubice. Močová trubice je trubice, která odvádí moč z močového měchýře přes penis. Problémy s močením u mužů jsou častější ve starším věku. Jedním z důvodů je, že u starších mužů je větší pravděpodobnost vzniku nerakovinného zvětšení prostaty, zvaného benigní hyperplazie prostaty. Prostata obepíná hrdlo močového měchýře v místě, kde se močová trubice napojuje na močový měchýř. Zvětšení prostaty pak může zablokovat hrdlo močového měchýře, což znesnadňuje průtok moči. Pokud není močový měchýř zcela vyprázdněn, mohou se bakterie, které se obvykle vyplavují močí, množit.

Infekce-mocovych-cest-u-muzu

Zjistěte, jaké jsou nejlepší léky na prostatu

Další faktory, které mohou zvýšit riziko infekce močových cest, jsou:

 • Dlouhodobější nedostatek fyzické aktivity
 • Nedostatečný příjem tekutin
 • Nedávno prodělaná operace močových cest
 • Diabetes
 • Fekální inkontinence
 • Anální sex (kvůli vystavení většímu množství bakterií)

DIAGNOSTIKA A LÉČBA

K diagnostice infekce močových cest může lékař potřebovat vzorek moči, aby zkontroloval, zda vaše moč obsahuje bakterie nebo hnis.
Přítomnost hnisu je jasným příznakem infekce močových cest. Pokud má váš lékař podezření na zvětšení prostatu, lze provést digitální rektální vyšetření prstem v rukavici k nahmatání prostaty přes stěnu konečníku. Pokud je diagnózou infekce močových cest, lékař předepíše antibiotika.

PŘÍRODNÍ LÉČBA INFEKCE MOČOVÝCH CEST

Aby se předcházelo infekcím a onemocněním močových cest, je nejdůležitější snížit možnost pronikání bakterií močovými cestami.

Kroky, které můžete podniknout, jsou:

 • Močte, když cítíte potřebu, močení neodkládejte
 • Pijte hodně tekutin, abyste vyloučili případné bakterie v moči
 • Když je horko a při aktivitě pijte více tekutin
 • Po použití toalety se otřete zepředu dozadu
 • Udržujte oblast genitálií čistou a suchou, protože bakterie se množí a usazují ve vlhkých oblastech
 • Užívejte doplňky stravy

NEJLEPŠÍ LÉČBA INFEKCE MOČOVÝCH CEST

K udržování infekce močových cest pod kontrolou a k prevenci se doporučuje užívat osvědčené doplňky stravy, jako jsou kapsle REGEN50 a REGEN50 STRONG. REGEN50 jsou přírodní kapsle pro regeneraci prostaty a močových cest a slouží k prevenci a odstranění příznaků spojených s onemocněním prostaty. Obsahují účinnou recepturu z osmi přírodních složek, které jsou po staletí známé pro své silné protizánětlivé účinky. Jejich pozitivní vliv na prostatu, močové cesty a udržování normální hladiny hormonu testosteronu byl prokázán mnoha vědeckými studiemi. Přírodní receptura REGEN50 má širokou škálu pozitivních a léčivých účinků na všechny orgány a části těla. Je účinná při zdravotních problémech, jako je silné vyprazdňování močového měchýře, časté močení ve dne i v noci, inkontinence, slabý proud moči, neschopnost močit, pocit neúplného vyprázdnění, kapání po močení a bolestivé močení. Při pravidelném používání v souladu s návodem k použití působí dlouhodobě a je velmi účinná. REGEN50 nezpůsobuje vedlejší účinky.

REGEN50 STRONG funguje na stejné problémy jako REGEN50, ale obsahuje vyšší a silnější koncentraci až 12 aktivních přírodních složek, které jsou po staletí známé pro své protizánětlivé účinky. Receptura STRONG je až čtyřikrát účinnější než podobné produkty, které jsou v současné době dostupné na trhu. Muži s opakujícími se nebo častými problémy s močovými cestami a infekcemi by měli zvážit užívání kapslí REGEN50 nebo REGEN50 STRONG.

INFEKCE MOČOVÝCH CEST U ŽENY

Většina infekcí močových cest je způsobena bakteriemi, ale některé jsou způsobeny plísněmi a ve vzácných případech viry. Močové cesty tvoří ledviny, močovody, močový měchýř a močová trubice. Většina infekcí dolních močových cest postihuje pouze močovou trubici a močový měchýř. Infekce močových cest však mohou postihnout močovou trubici a ledviny v horních cestách. I když jsou infekce horních močových cest méně časté než infekce močových cest dolních, jsou obvykle závažnější. Infekce močových cest jsou hlavním důvodem, proč lékaři ženám radí, aby se po použití toalety utíraly zepředu dozadu. Urethra, trubice, která přenáší moč z močového měchýře ven z těla, se nachází v blízkosti řitního otvoru. Bakterie z tlustého střeva, jako E. coli, se někdy mohou dostat z konečníku do močové trubice. Odtud mohou putovat do močového měchýře a pokud se infekce neléčí, mohou infikovat ledviny. Ženy mají kratší močovou trubici než muži a díky tomu se bakterie snáze dostanou do močového měchýře. Pohlavní styk může zanést bakterie do močových cest. Některé ženy kvůli genetice nebo anatomické stavbě častěji trpí infekcí močových cest a zánětem močového měchýře. Ženy s cukrovkou mohou být vystaveny vyššímu riziku kvůli oslabenému imunitnímu systému. Mezi další stavy, které mohou riziko zvýšit, patří hormonální změny, roztroušená skleróza a vše, co ovlivňuje průtok moči, jako jsou ledvinové kameny, mrtvice a poranění míchy. UTI se obvykle diagnostikuje pomocí CT nebo magnetické rezonance a dlouhé ohebné trubice – cystoskopu, který umožňuje pohled do močové trubice a močového měchýře.

Infekce-mocovych-cest-u-zen

 

CHRONICKÉ INFEKCE A LÉČBA MOČOVÝCH CEST

U starších mužů jsou infekce močových cest poměrně časté a jsou spojeny se zvětšenou prostatou i dalšími chorobami, které přicházejí s věkem. Infekce močových cest jsou o něco častější u žen než u mužů. Ženy, které jednou infekci prodělaly, mají větší pravděpodobnost, že se zánět vrátí. Ve většině případů je každá infekce způsobena jiným typem nebo kmenem bakterií. Některé bakterie mohou napadnout buňky těla a množit se, čímž se vytvoří kolonie bakterií odolných vůči antibiotikům. U žen náchylných k opakujícím se zánětům je nutná antibiotická profylaxe, to znamená, že po úvodním vyléčení se ještě půl roku předepisuje nižší koncentrace antibiotik. Ženy, které mají během roku infekce močového měchýře častěji, by si měly nechat udělat kultivaci z moči, aby se zjistilo, které bakterie jsou přítomné a které antibiotikum bude účinné. Dva týdny po ukončení terapie by měla být provedena kultivace bakterií z moči k zjištění, zda je zánět zhojen. Neléčený zánět močového měchýře u starších osob může velmi rychle přejít v zánět ledvin a urosepsi. U mladších lidí je to méně časté, ale zánět močového měchýře by se měl léčit, zvláště u těhotných žen.

Užívání antibiotik není nikdy neškodné, protože může vzniknout rezistence a rovnováha střevní mikroflóry může být narušena. Stojí proto za to vyzkoušet přírodní prostředky, jako jsou kapsle REGEN50. Kapsle REGEN50 jsou určeny pro muže a ženy všech věkových kategorií. Kromě mužů a žen středního a staršího věku používají kapsle REGEN50 také mladší muži a ženy k udržení normální hladiny hormonů a k prevenci problémů s močením a k celkovému zdraví močových cest. Při pravidelném používání v souladu s návodem k použití mají dlouhodobý účinek a jsou velmi účinné. Kapsle REGEN50 nezpůsobují vedlejší účinky a při nákupu není vyžadován žádný předpis.

Preventivní opatření pro ženy s opakujícími se infekcemi močových cest

 • Adekvátní příjem tekutin vede k častější potřebě močit, což pomáhá eliminovat bakterie z močových cest a snižuje riziko infekcí.
 • Vyšší příjem vitaminu C okyseluje moč a vytváří nepříznivé podmínky pro růst bakterií způsobujících infekci. Doplněk stravy REGEN50 mimo jiné obsahuje významné množství tohoto vitaminu.
 • Probiotika mohou pomoci předcházet infekcím močových cest, ať už se užívají samostatně nebo v kombinaci s antibiotiky.
 • Užívání účinných doplňků stravy s následujícími radami může předejít opakujícím se infekcím močových cest.

Zjistit více:

PROSTATITIDA – PŘÍČINA IMPOTENCE A UROLOGICKÝCH PROBLÉMŮ U MUŽŮ!

regen50-nejlepsi-lek-na-infekce-mocovych-cest