Prostata hraje obrovskou roli ve zdraví mužů. Důvod: problémy s prostatou jsou velmi časté, zvláště ve vyšším věku.
Od 70 let věku jsou změna na prostatě spíše pravidlem než výjimkou. Často to není důvod k obavám, i tak může prostata způsobit nepříjemné příznaky. Pokračujte ve čtení a zjistěte vše, co potřebujete vědět o tomto malém orgánu v mužském těle, k jakým nemocem a potížím dochází a především jaké možnosti diagnostiky a léčby jsou k dispozici.

FUNKCE PROSTATY

Co je to prostata a jaký je její účel? Prostata je orgán velikosti kaštanu a spolu s varlaty jeden z mužských reprodukčních orgánů. Nachází se pod pobřišnicí v břiše za stydkou symfýzou muže. Sousedí s močovým měchýřem a konečníkem. Středem prostaty prochází močová trubice. Někdy se prostata nazývá také gonáda. Prostata je exokrinní žláza. Exokrinní žlázy jsou žlázy, které produkují sekrety. Z prostaty se sekrece přenáší přes močovou trubici svalovými stahy během ejakulace, kde se mísí se spermatem a tvoří asi 30 % ejakulátu. Ejakulát se pak stává řidší a spermie pohyblivější. Prostata má proto velký vliv na plodnost muže. Mužský hormon testosteron je důležitý pro stimulaci prostaty a bez něj nemůže prostata správně plnit svůj úkol.

ZMĚNY PROSTATY, KTERÉ SE MOHOU VYSKYTNOUT

Zvětšená prostata je běžné onemocnění mužů. V naprosté většině případů je benigní a nazývá se benigní hyperplazie prostaty (BPH). U mladých mužů kolem 20 let váží prostata asi 0,7 unce. Zvětšení prostaty během života je zcela normální a může při něm dosáhnout až 3,5 unce. Mnoho mužů si toho vůbec nevšimne a nikdy nemá s prostatou problémy, zatímco jiným je tento růst nepříjemný. Vzhledem k tomu, že močová trubice prochází prostatou, může zvětšená prostata vést ke zúžení nebo dokonce uzavření těchto kanálů. To ztěžuje vylučování moči a sekretů z prostaty. Kromě toho jsou časté záněty prostaty. Odborně se to nazývá prostatitida. Ve stáří dochází k maligním změnám prostaty. Ačkoli jsou běžným onemocněním starších mužů, změny nejsou nutně důvodem k obavám. Prostatitida nebo hyperplazie prostaty jako vysvětlení problémů je benigní, proto neškodná. Není tedy třeba myslet na nejhorší. Naštěstí i přes četnost problémů s prostatou existují přírodní doplňky stravy, které prostatu pozitivně ovlivňují. Jedním z nich je Regen50.

Nejlepší způsoby léčby prostatitidy

PŘÍZNAKY ZVĚTŠENÉ PROSTATY, KTERÉ SE MOHOU VYSKYTNOUT

Mnoho změn prostaty nepůsobí nepohodlí, existují však nepříjemné příznaky typické pro změny v prostatě. Ty zahrnují:

  • Časté močení
  • Zvýšená potřeba močit
  • Přerušovaný proud moči
  • Pocit pálení a bolesti v podbřišku
  • Problémy s potencí

Jak jsme již zmínili, k mnoha z těchto potíží dochází v důsledku zúžení močové trubice v důsledku zvětšení prostaty. Zúžení může vést k chybějící nebo nezvykle slabé ejakulaci. Mladší muži, kteří chtějí mít s partnerkou dítě, pak trpí problémy s plodností.

Problémy s močením jsou ještě častější. Může se jednat o slabý proud moči, přerušovaný proud moči, nebo takzvanou zbytkovou moč, která zůstává v močovém měchýři, což přispívá k růstu bakterií a může vést k cystitidě. To lze zase obvykle léčit antibiotiky, ale často se to vrací, pokud není léčena skutečná příčina: zvětšená prostata. Regen50 kombinuje několik přírodních rostlinných extraktů, které mohou pomoci jak s příznaky, tak i s příčinou potíží.

VYŠETŘENÍ PROSTATY

Kvůli četným fámám se mnoho mužů ze strachu a studu zdráhá svou prostatu nechat vyšetřit. Vyšetření je nebolestivé, je provedeno velmi rychle a – v závislosti na citlivosti – působí jen mírný diskomfort. Nejdůležitější lékařské diagnostické postupy jsou:

  • Palpace – při takzvaném digitálním rektálním vyšetření (DRE) lékař vloží prst s trochou vazelíny nebo lubrikantu do konečníku. Špičkou prstu se snadno dostane k prostatě a během několika sekund lékař vycítí, zda se jedná o zvětšení nebo bulku.
  • Ultrazvuk – Transrektální ultrazvuk (TRUS) se také provádí přes konečník. Vyšetření trvá jen několik minut.
  • Krevní testy – zde se mimo jiné stanovuje hodnota PSA. Jde o důležitý nádorový marker a ukazuje, zda je přítomno maligní onemocnění prostaty. Mnoho lékařů určuje hodnotu nejen v případě vážného podezření, ale také jako preventivní opatření, aby mohli s jistotou vyloučit zhoubná onemocnění.
  • Biopsie prostaty – Toto vyšetření se provádí mnohem méně často a pouze v případě jiných abnormalit a závažného podezření. Patří mezi ně vysoké hladiny PSA, náhlé zvýšení PSA a abnormální nálezy u DRE a / nebo TRUS.

Lékař také shromažďuje pacientovu anamnézu a veškeré nesrovnalosti, které pacient může uvádět, jako jsou příznaky zánětu prostaty a další pozorování, která naznačují problémy s prostatou.

Kdy byste měli provést vyšetření prostaty? Vyšetření je žádoucí od 40 let věku, zvláště pokud se jedná o případy, u kterých bylo v rodině přítomno onemocnění prostaty. V případě genetické predispozice může mít profylaktický příjem Regen50 pozitivní efekt.

JAK NEBEZPEČNÉ MOHOU BÝT ZMĚNY PROSTATY?

Muži postižení tímto onemocněním si změny prostaty ve většině případů buď vůbec nevšimnou, nebo je objeví náhodně, například během rutinního vyšetření. Tyto změny jsou téměř vždy neškodné. Dokud nezpůsobují nepohodlí, není léčba nutná.

Často to však ovlivňuje kvalitu života. I když to není nebezpečné, muži se chtějí příznaků zbavit. Prostatitida i nezhoubné zvětšení prostaty jsou nejčastějšími příčinami problémů s prostatou. Pro zvýšení kvality života a zamezení zhoršování stavu se obvykle předepisuje nějaká forma terapie. Rakovina prostaty děsí mnoho mužů a diagnózu bychom neměli brát na lehkou váhu, natož ji ignorovat. Je třeba zmínit, že světová data ukazují, že až 60 % mužů nad 80 let má rakovinu prostaty. Postižení muži často nemají žádné problémy a neumírají na rakovinu prostaty, ale až po několika letech z jiné a/nebo přirozené příčiny.

JAK LÉČIT PROBLÉMY S PROSTATOU?

Náhodné nálezy zvětšení prostaty, které nevykazují žádné příznaky, často není nutné léčit. Ale je třeba sledovat, zda je přítomno onemocnění, které postupuje, a pokud ano, jak rychle. Mnoho mužů chce zabránit zvětšení prostaty a nástupu příznaků. Pokud máte rakovinu, možností řešení je operace prostaty. Radiační terapie se také používá, buď jako alternativa nebo jako doplněk, kdy není nutná žádná chirurgická intervence. Hormonální terapie a chemoterapie jsou další možnosti řešení případů, kdy máte vážné onemocnění. Ale co když problémem nejsou maligní změny prostaty?

Prostatitida se obvykle léčí antibiotiky. Předepisují se také analgetika a protizánětlivé léky.

Co pomáhá na zvětšenou prostatu? I u nezhoubných zvětšení lze velikost prostaty zmenšit prostřednictvím chirurgické operace. Toto se provádí zřídka. Inhibitory 5-alfa reduktázy inhibují produkci testosteronu a tím i růst žlázové tkáně. Regen50 také účinně působí proti změnám v prostatě. Nadějné jsou zejména fytosteroly. Tyto látky rostlinného původu se nachází v pylu kopřiv, dýní, žita a listů palmeta.

JAK MŮŽE REGEN50 OD NUTRILAGO POMOCI?

Regen50 kombinuje několik přírodních rostlinných extraktů, jejichž pozitivní účinky na prostatu byly vědecky prokázány. Kapsle obsahují účinné výtažky z dýňových semínek, palmových listů a africké švestky. Účinnost Regen50 doplňují vitamin B6, E a C, stejně jako hořčík a zinek. Tímto způsobem Regen50 působí na několika úrovních současně. To zahrnuje účinky na BPH, zvětšenou prostatu a přidružené problémy, jako je erektilní dysfunkce. Kromě toho pomáhá udržovat normální hladinu libida. Regen50 lze dokonce bezpečně užívat k prevenci rakoviny prostaty.

Zjistěte více o nejčastějším onemocnění prostaty

Co pomáhá na zvětšenou prostatu?